Vojna na Ukrajine – pomoc Katolíckej cirkvi SKCH i ACN – inštrukcie

6 mar

Slovenská katolícka charita (SKCH) Ukrajine pomáha od začiatku konfliktu v roku 2014. Teraz vyhlásila celoslovenskú zbierku Pomôžme ľuďom na Ukrajine!

Prostriedky zo zbierky použije na akútnu pomoc ľuďom v oblasti konfliktu, stravu, ubytovanie a zabezpečenie základných potrieb. Slovenská charita pri realizácii pomoci na mieste spolupracuje aj s ukrajinskou charitou a lokálnou Caritas Donetsk. Do zbierky môžete prispieť on-line na stránke: charita.darujme.sk/ukrajina

alebo prevodom na číslo účtu zbierky SK93 1100 0000 0029 4546 3097,

variabilný symbol 380.

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi

ACN vyhlásila zbierku na okamžitú pomoc Ukrajine. Pápežská nadácia pôsobiaca vo viacerých krajinách prisľúbila Ukrajine okamžitú pomoc vo výške 1 milión eur, do tejto zbierky sa môžu zapojiť aj Slováci.

Finančná pomoc bude využitá výlučne na pomoc priamo v ukrajinských regiónoch. „Kostoly a farnosti sú pripravené na prívaly utečencov. Kňazi, rehoľníci aj laici prešli kurzami prvej pomoci, aby mohli pomáhať zraneným. Cirkev v krajine sa na situáciu pripravovala už týždne, hoci dúfala v mierové riešenie,“ uvádza nadácia.

Z finančnej pomoci sa nakúpi jedlo, voda, zdravotnícky materiál a zabezpečí úkryt pre ľudí, ktorí utekajú pred vojnou.

Svoj príspevok môžete poslať online na darovacej stránke alebo prevodom na číslo účtu zbierky SK09 0900 0000 0051 2133 9396,

do poznámky uveďte „Pomoc Ukrajine“.

Katolícka cirkev spustila registráciu na ubytovanie pre Ukrajincov

Bratislava 26. februára (TASR) – Konferencia biskupov Slovenska (KBS) v spolupráci so Slovenskou katolíckou charitou (SKCH) a Maltézskou pomocou Slovensko spustila registráciu, prostredníctvom ktorej budú charitatívni pracovníci koordinovať ubytovacie kapacity pre utečencov z Ukrajiny.

„Registrácia je k dispozícii na https://www.tkkbs.sk/registraciaubytovania,“

píše sa na webe tlačovej kancelárie KBS. Katolícka cirkev na Slovensku deklaruje ochotu pomôcť Ukrajincom utekajúcim pred vojnou. „Ak máte možnosť poskytnúť ubytovanie utečencom, dajte nám o nej vedieť, aby sme pomoc mohli koordinovať,“ vyzýva cirkev verejnosť.